Oturum Aç

 Program Tanıtımı

MİSYONUMUZ
Nitelikli, yetkin, çağdaş, mesleki bilgisinin gerektirdiği kurallara bağlı kalarak ülkemizin ara eleman ihtiyacını karşılayacak etik ve ahlaki değerlere sahip öğrenciler yetiştirmektir.
VİZYONUMUZ
Yaşlı Bakımı alanında uluslararası düzeyde bilgi seviyesine ulaşmış, kamu ve özel sektörde tercih edilen saygın elemanlar yetiştirmektir.
PROGRAMIN AMACI

Yaşlı Bakım Programı, toplumdaki yaşlı nüfusun fonksiyonel seviyesini ve bağımsızlığını arttırmaya yardımcı bilgileri sağlayan bir programdır. Yaşlı Bakım Programında, klinik stajlar, saha çalışmaları ve yaşlıların sağlıklı ve aktif yaşlanmasına yönelik çalışmalara da yer verilecektir. Öğretim ve akademik faaliyetlerde, sağlık hizmetlerinin çok boyutluluğunu bütüncül yaklaşımlar ve çağdaş bilimin gerekleri ile izleyen, uluslararası camiada ortaya çıkan her türlü yeniliğe anında uyum sağlayan bilgi ve donanıma sahip mezunlar yetiştirilmesi planlanmaktadır. Mezunlar, Yaşlı Bakım Teknikeri, Yaşlı Bakım Hizmetleri Teknikeri unvanını almaktadırlar. Program mezunları kamu ve özel sektör hastanelerinde, yaşlı bakım hizmetlerinin yürütüldüğü Sosyal Hizmetler ve huzurevleri, yaşlı bakımevleri, güçsüzler yurdu, yaşlılara hizmet veren gündüz bakım merkezleri Hospice, sağlık birimlerindeki yaşlıya yönelik uygulamalar, evde bakım hizmetleri, yaşlının evini düzenleme, korumalı meskenler gibi kurumlarda istihdam edilebilirlerÖn lisans eğitimini tamamlayan adaylar, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavına girerek Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Gerontoloji, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri lisans programına başvurabilirler.