Oturum Aç

 Program Tanıtımı

MİSYONUMUZ

Nitelikli, yetkin, çağdaş, mesleki bilgisinin gerektirdiği kurallara bağlı kalarak ülkemizin ara eleman ihtiyacını karşılayacak etik ve ahlaki değerlere sahip öğrenciler yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ

Tıbbi Görüntüleme alanında uluslararası düzeyde bilgi seviyesine ulaşmış, kamu ve özel sektörde tercih edilen saygın elemanlar yetiştirmektir.

PROGRAMIN AMACI

Tıbbi görüntüleme yöntemlerini bilen ve tıbbi görüntüleme cihazlarını kullanabilecek bilgi ve beceriye sahip nitelikli ve teknik ara elemanlar yetiştirmektir. Bu programdan mezun olan öğrenciler Radyoloji, Nükleer Tıp, radyasyon Onkolojisi birimlerinde kullanılan cihazların işleyişi ve hastadan istenilen ilgili tetkik için gerekli hazırlıkların yapılması ve görüntüsünün alınması işlerini yürütmektedir. Bu programa YGS-1 puan türünde öğrenci kabul edilir. Bu programdan mezun olan öğrenciler Tıbbi Görüntüleme Teknikeri unvanı ile mezun olurlar. Mezunlarımız devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri gibi kamu kuruluşları ile özel sektöre ait radyoloji ünitelerinde iş bulabilirler. Mezunlar bireysel olarak çalışma yetkisine sahip değildir. Programı bitiren öğrencilere Ön Lisan Diploması ve Sağlık Teknikeri (Tıbbi Görüntüleme Teknikeri) unvanı verilir.