Oturum Aç

 Program Tanıtımı

MİSYONUMUZ

Nitelikli, yetkin, çağdaş, mesleki bilgisinin gerektirdiği kurallara bağlı kalarak ülkemizin ara eleman ihtiyacını karşılayacak etik ve ahlaki değerlere sahip öğrenciler yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ

Radyoterapi alanında uluslararası düzeyde bilgi seviyesine ulaşmış, kamu ve özel sektörde tercih edilen saygın elemanlar yetiştirmektir.

PROGRAMIN AMACI

Kanser hastalarının tedavisinde onkoloji uzmanı hekimin yardımcısı olarak çalışacak teknik elemanları yetiştirmektir. Radyoterapi teknikeri, kanser hastalığının teşhisi aşamasında bilgisayarlı tomografi çeker, hastanelerin onkoloji servislerinde hastalara ışın tedavisinin planlamasında, uygulanmasında ve bilimsel araştırmaların yürütülmesinde hekime yardımcı olur. Hızla gelişen ve yüksek teknolojiye sahip çok önemli bir sağlık bilimi olan radyoterapi de ki yeni gelişen aygıtlar, kanser tedavisinde yüksek başarı sağlamaktadır. Bu aygıtlarla çalışacak tekniker adaylarının radyoterapinin farklı tekniklerini bilgisayar programları aracılığıyla öğrenmesini ve topluma kaliteli hizmet sunulması amaçlanmaktadır.  Radyoterapi teknikerleri resmi ve özel sağlık kuruluşlarının onkoloji kliniklerinde görev alabilirler. Bu programa YGS-1 puan türünde öğrenci kabul edilir. Programı bitiren öğrencilere Ön Lisan Diploması ve Sağlık Teknikeri (Radyoterapi) unvanı verilir.