Oturum Aç

 Program Tanıtımı

MİSYONUMUZ

Nitelikli, yetkin, çağdaş, mesleki bilgisinin gerektirdiği kurallara bağlı kalarak ülkemizin ara eleman ihtiyacını karşılayacak etik ve ahlaki değerlere sahip patoloji laboratuvarların da tüm teknik hizmetlerin yürütülmesinde destek olacak, yeni teknikerler yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ

Patoloji alanında hastalıkların tanısının hızlı ve doğru konulması için patoloğa destek olacak ve laboratuvarların verimli çalışmasını sağlayacak uluslararası düzeyde bilgi seviyesine ulaşmış, nitelikli ara eleman yetiştirmektir yetkin kamu ve özel sektörde tercih edilen saygın elemanlar yetiştirmektir.

PROGRAMIN AMACI

Bu programın amacı, patoloji laboratuvarlarında doku ve vücut sıvılarının mikroskobik incelemeye hazır hale getirilmesine dek tüm teknik hizmetlerin yürütülmesinde ve gelişen teknolojiyi uygulayabilecek, yeni tekniklerin oturtulmasında çalışacak, problem çözme yetisinde, göz ve el koordinasyonunu iyi kullanabilen patoloji laboratuvar teknikeri yetiştirmektir. Patoloji laboratuvar programında kimya,  biyoloji,  biyokimya alanı ile ilgili derslerden başka laboratuvar teknolojisi ile ilgili dersler de okutulur ve uygulamalar yaptırılır.