Oturum Aç

 Program Tanıtımı

MİSYONUMUZ - VİZYONUMUZ

Nitelikli, yetkin, çağdaş, mesleki bilgisinin gerektirdiği kurallara bağlı kalarak ülkemizin ara eleman ihtiyacını karşılayacak etik ve ahlaki değerler ile donatılmış uluslararası düzeyde bilgi sahibi öğrenciler yetiştirmektir.

PROGRAMIN AMACI

Elektronörofizyoloji programımızda, beyindeki bilişsel ve davranışsal analizi ve bu fonksiyonların kaybedilmesi sonucu ortaya çıkan hastalıkların tetkiki için gerekli olan Elektromiyografi (EMG), Polisomnografi (PSG) ve Elektroensefalografi (EEG) ve intraoperatif monitörleme gibi elektronörofizyolojik yöntemleri hastalara nasıl uygulanacağıyla ilgili eğitim verilmektedir. Elektronörofizyoloji teknikeri unvanını alan mezun sayısı oldukça sınırlı olması sağlık alanının öneminin arttığı günümüzde önemli bir istihdam açığının olduğu gözler önüne sermektedir.

Bu programdan mezun olanlar, nöroloji, KBB, psikiyatri, pediatri, göğüs hastalıkları ve fizyoloji uzmanının gözetimi ve denetiminde resmi ya da özel hastane ve polikliniklerin elektroensefalografi, uyarılma potansiyelleri ve uyku ünitelerinde çalışabilmektedirler.

Elektronörofizyoloji Programı ile lise ve dengi meslek liseleri çıkışlı, "Üniversite Seçme ve Yerleştirme Sınavları'' ile aldıkları YGS–1 puanı ile bölüme girmeye hak kazanmış öğrencilere mesleki eğitim-öğretim sağlaması planlanmaktadır.